C E S T A M I   K   D O M O V U    

Vydejte se s námi na některou z cest, možná je to ta pravá cesta právě pro vás...

Stačí se rozhodnout a začnou se dít změny! Cestami k domovu, to jsou odchody do světa i návraty domů, nová napojení na místa, přírodu a lidi. Tyto životodárné vztahy pomalu ztrácíme, díky výstavbě měst a rozšíření techniky se od míst, přírody a lidí odpoutáváme a tím se jim odcizujeme. Ale právě nová technika nám umožní další návraty - k sobě a do přírody. Jakoby se tím lidstvo znovu nacházelo, ve své podstatě osvobodilo a nově obrodilo, našlo novou cestu. Na našich toulkách se tomu učíme, poznáváme hlouběji sami sebe a okolní svět.

 

20.9. 2018 jsme založili expozici o jihočeské lidové architektuře

muzeum a digitální skanzen

LUDMILA v Lužnici u TŘEBONĚ

Více zde: http://ludmila-cz.webnode.cz

nebo na další podstránce "Jihočeský skanzen".

Od 1.října do 30.dubna je prohlídka možná pouze po dohodě.

Na záznam z otevření muzea se můžete podívat zde.

Nebo my můžeme přijet až k vám s naším "Pojízdným skanzenem".

 

Připravujeme také pěší výlety.

Více na podstránce Očistné pouti.

Stanislav Kovář, architekt a ekolog, nabízí kurzy, přednášky a pouti pro jižní Čechy zdravější, pro zelenější kraj, pro zachování tradic.Jako architekt se věnuje především tzv. celostní architektuře a projektům ekodomů a ekoareálů. Ty se vyznačují nízkou energetickou spotřebou, úsporným využitím vody, bezodpadovým hospodářstvím i vlastní produkcí potravin. Šetrný přístup k surovinám, upřednostňování místního jídla či obnovitelné zdroje energie – to jsou jedny z hlavních témat programu soběstačnosti. Učíme se žít v harmonii se všemi živly, v souladu s přírodou. Vnímáme energii krajiny, stromů i lidských stavení. Více na www.architerika.cz.

Se Standou Kovářem můžete putovat půl dne, celý den, několik dnů i týdnů. Bude pro vás dobrým společníkem a rádcem. Jeho životní zkušenosti jsou velmi bohaté. Nejen že obcestoval půl světa, postavil několik domů, zasadil desítky stromů, ale je také otcem tří dětí a dědečkem tří vnoučat. Zažil několik narození i úmrtí svých blízkých. Pamatuje si sedm českých prezidentů a šéfoval malým i velkým týmům. Sám již dělal dvacet různých povolání a napsal několik knih.

 

  Diskutovat můžete na              facebooku.

Aktuální kurzy a akce najdete také na www.pozemskenebe.cz.

    

     

    


Kontakt

Stanislav Kovář
Polní 9, 373 71 Rudolfov
+420 604 602 972
FAX +420 728 533 746