" DENÍK POUTNÍKA ROBINA "

Stanislav Petr Kovář

Grada Praha

2020

Na požádání zašleme na dobírku, cena 330 Kč + poštovné.

Odkud jdeme a kam kráčíme? Co si neseme sebou a co nasbíráme cestou?

„Feng šuej podle našich předků: Cestami k domovu“

 Stanislav Petr Kovář

2012

Dříve, než se vydáte na svoji první pouť, doporučujeme přečíst si tuto knihu. Lépe pochopíte smysl cesty a vyrovnáte se s různými překážkami po cestě. Budete lépe připraveni i na změny v okolním světě.

Kniha je náš přítel. Tato nás seznamuje s odbornou problematikou tvorby architektury domova, našeho nejbližšího hmotného i duchovního světa. Je inspirací, jak dojít k bytu či domu své duše, jak je důležitý čtvrtý - duchovní pilíř architektury a urbanismu.

Kniha je jakousi rukovětí pro čištění místa jako součásti našeho uzdravování, i návodem na to, jak přežít případné blížící se pohromy, přírodní i civilizační.

Tato kniha je povídáním o bytech, domech a krajině, o tom, jak tyto fenomény ovlivňují naše životy a o tom, jak se cítíme a co prožíváme, když o ně přicházíme, nebo naopak když je ke svému obrazu přetváříme. Každý citlivý čtenář si zde může najít „to své“ poučení.

 

 

Věci složité často podvědomě odsouváme z naší mysli, nechceme se jimi zabývat a můžeme je i bagatelizovat. Při jiném pohledu však zjistíme, že to, co se nám zdálo složité, je zcela jednoduché, a to, co jsme podvědomě podceňovali, je důležitým základem našeho zdraví i štěstí.

Na prosté otázky by měly být jednoduché odpovědi. Jak ale popsat pocity, přání, nálady, intuice, vize? Obrazem? Slovy? Příběhem? Tato kniha nás vtahuje do smyslových i mimosmyslových světů, světů často neviditelných, ale osobně našich vlastních, převádí podvědomě tušené energie kolem nás do logických souvislostí, které hýbou našimi skutečnými životy.

Od drobných věcí, přes byt, dům, zahradu, až k ulici či městu a krajině – to vše je součástí nás samotných a měli bychom proto za tím vším vidět mnohem víc, než jenom mrtvé hmotné struktury. K tomu všemu se budeme postupně dopracovávat při čtení této knihy.

 

 

Co přináší kniha nového, v čem je jedinečná? Nové je zejména:

- spojení odborné literatury (zejména o architektuře a ekologii) s ezoterickou (zejména feng-shui)

- návody pro stavebníky rodinných domů a obyvatele bytů jak si zařídit a udržovat svůj domov

- pojetí bytu a domu jako obálky našeho těla a duše

- osvětlení smyslu ekologického stavění, života v ekodomě, práce a lásky.

 

  Vydalo nakladatelství GRADA. Kniha je již vyprodána. E-knihu lze objednat na www.grada.cz.

Nyní vychází nová kniha autora: ROBIN - Deník poutníka.

Ukazuje se, jak je schopnost soběstačnosti důležitá zejména na cestách nebo

v době karantény, vyhlášení nouzového stavu či zákazu vycházení.